در دنیای فرصت ها آقای کریپتو همراه شماست...

10 نکته برای مدیریت احساسات

اکثر معامله گران می دانند که معامله می تواند تحت تأثیر احساسات آنها باشد. برای حفظ آرامش و هدایت در طول روز معاملاتی...

زمان مطالعه

3

تاریخ انتشار

اسفند 21, 1402

اشتراک گذاری:

10 نکته برای مدیریت احساسات خود در حین معامله

اکثر معامله گران می دانند که معامله می تواند تحت تأثیر احساسات آنها باشد. برای حفظ آرامش و هدایت در طول روز معاملاتی، متخصصان از تکنیک های شناخته شده برای حفظ آرامش استفاده می کنند و بر اساس عقل تصمیم می گیرند نه بر اساس احساس.
در اینجا 10 نکته از متخصصان برای مدیریت احساسات خود در حین معامله آورده شده است:

بر اساس خشم عمل نکنید

 وقتی عصبانی هستید، دست نگه دارید، صبر کنید تا عقل تسلط یابد. هیچ معامله ای  بدتر از معامله «انتقام جویانه» نیست، که در آن یک معامله گر ضرر را با بازگشت مستقیم به داخل برای جبران دنبال می کند.

با موقعیت های خود ازدواج نکنید

 برای یک معامله گر آسان است که لجبازی کند و فقط به این دلیل که "امید دارد" معامله کند، معامله را حفظ کند. هر چه زودتر یک تجارت بد را ببندید، ضرر خود را بردارید و ادامه دهید. ژورنال معاملاتی شما حرکت بعدی را پیشنهاد خواهد کرد.

هر معامله را با یک استراحت دنبال کنید

 داد و ستد با سرعتی سریع پیش می رود، بنابراین درگیر عمل نشوید. لحظه ای به چیز دیگری فکر کنید و سپس برگردید و تصمیم بگیرید. اکنون به ژورنال معاملاتی خود نگاه کنید تا ایده بعدی را دریافت کنید.

نقطه ثابتی را تعیین کنید که در آن توقف کنید.

 بعد از سه، چهار، پنج یا هر عددی که انتخاب کردید، برای یک استراحت طولانی توقف کنید. زمانی که یک معامله به دنبال معامله دیگری می آید، بیشتر اشتباهات اتفاق می افتد. با مجله تجاری خود مشورت کنید و استراتژی خود را مرور کنید.

سود و زیان را پیگیری نکنید.

انجام محاسبات در مورد درآمد خود فقط احساسات شما را به کار می اندازد. روی استراتژی معاملاتی خود تمرکز کنید و مجله تجاری خود را برای توسعه آن مرور کنید. سپس، در پایان روز معاملاتی، می توانید بررسی کنید که چقدر خوب یا ضعیف عمل کرده اید.

حواستون به برنامه باشه

 اجازه ندهید نتایج چند معامله استراتژی و رویکرد کلی شما را تغییر دهد. به آنچه آموخته‌اید و برنامه‌ریزی کرده‌اید پایبند باشید – از ژورنال معاملاتی خود برای توسعه حرکت‌های بعدی خود استفاده کنید.

احتیاط را با ترس اشتباه نگیرید.

شما می خواهید محتاطانه و با استفاده از منطق و عقل معامله کنید. این ممکن است باعث شود که معامله را متوقف کنید. اما مطمئن شوید که احتیاط و نه ترس پشت تصمیم شماست. ترس می تواند تجارت شما را با جلوگیری از انجام معامله خراب کند. از ژورنال معاملاتی خود استفاده کنید تا ببینید آیا معامله منطقی است، از بردهای قبلی پیروی می کند، یا اینکه معامله منطقی نیست.

مراقب طمع باشید

 طمع می تواند باعث شود زمانی که قصد خروج از آن را داشتید، در یک معامله بمانید، به این امید که برای سود کمی بیشتر آن را دوشید. چنین معاملاتی با خطر بدی روبرو می شوند، درست زمانی که فکر می کنید برنده هستید. از ژورنال معاملاتی خود برای قضاوت بهترین نقاط خروج بر اساس رفتار گذشته استفاده کنید.

توقف های خود را با دقت مدیریت کنید.

رویکرد محتاطانه به توقف ها و محدودیت ها شما را از تصمیم گیری عجولانه باز می دارد. متوقف کردن یک معامله برای شما دردناک است، اما به مرور زمان در ضرر و زیان صرفه جویی خواهید کرد. ژورنال معاملاتی شما می تواند مقایسه های مفیدی را در سطوح برای توقف به شما ارائه دهد.

تسلیم نشو

 زمانی در زندگی هر معامله‌گری پیش می‌آید که دیگر ارزشش را ندارد. به خود اجازه ندهید که مرعوب شوید. تجارت سخت است، اما شما می توانید برنده شوید.
در هر موردی که در اینجا بحث می کنیم، مجله تجاری بهترین دوست ماست. هیچ تاجری نباید بدون آن باشد. به خصوص زمانی که آن احساس بد بر شما حاکم شود، ژورنال معاملاتی تمام کارهایی را که به خوبی انجام داده اید به شما یادآوری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.

ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟ 

ثبت نام

این فیلد ضروری است .
این فیلد ضروری است .
این فیلد ضروری است .

حساب کاربری دارید؟ ورود