advertise

زمان مطالعه

۵ دقیقه

دسته بندی

ارز های دیجیتال

سطح آموزش

مقدماتی

تاریخ انتشار

۰۳ اسفند ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر پس از تجربه اصلاح حدودا  ۶۰ درصدی از نهایت قیمت محدوده ۶۸۰۰۰ دلار تا محدوده ۱۵۰۰۰ به حمایتی که  در تحلیل قبلی بیت کوین به آن اشاره شد واکنش نشان داده ، در حال حاضر در یک حرکت صعودی قرار دارد.

تایم فریم ماهانه (Monthly)

در تایم فریم ماهانه بیت کوین پس از بررسی کلی نمودار به دو محدوده حمایتی برسراه قیمت می رسیم. که در تصویر زیر به صورت دقیق سقف و کف های این دو محدوده مشخص شده است.در صورت ادامه پیدا کردن اصلاح حمایت بعدی قیمت که از حمایت فعلی مهم تر می باشد بر سرراه فیمت وجود دارد.
اگر واکنش حاصل شده در ابن سطح حمایتی به صورت پر قدرت ادامه پیدا کند حرکت صعودی قیمت نیز  ادامه دار خواهد بود و در صورت ضعیف بودن خریدار امکان ریزش قیمت تا حمایت بعدی نیز وجود دارد. 

عکس۲

باکس۳

تایم فریم هفتگی(Weekly)

در تایم فریم هفتگی و در حالت کلی ، اصلاحی که از محدوده ۶۸۰۰۰ دلار شروع شده است به صورت یک حرکت پرقدرت که در طول مسیر ضعیف شده است.پس از واکنش به محدوده حمایتی مشخص شده در تایم فریم ماهانه به صورت پرقدرت به سمت بالا در حرکت است.
در مسیر حرکت قیمت دو محدوده مقاومتی بسیار مهم وجود دارد اگر قیمت به محدوده اولی واکنش نشان داد ،ریزش قیمت با علائم تاییدی به صورت پر قدرت آغاز می شود.حمایت جلو روی قیمت همان حمایت دوم در تایم فریم ماهانه می باشد.اما در صورت شکست این مقاومت می توان امیدوار به صعود قیمت تا سطح مقاومت بعدی بود.

عکس۳

باکس۴

تایم فریم روزانه(Daily)

اما در تایم فریم روزانه نمودار به صورت دیگری است، در واقع قیمت قبل از رسیدن به اولین سطح مفاومتی خود در تایم فریم هفتگی یک مقاومت معتبر در تایم فریم روزانه بر سرراه خود می بیند.
همانطور که در تصویر مشاهده می کنید حرکت قیمت از محدوده ۱۶۰۰۰ دلار به صورت پرقدرت به سمت بالا شروع شده است اما به مرور با نزدیک شدن به این سطح مقاومتی قیمت دچار فشردگی و ضعف خریدار شده و در نهایت تشکیل روند داده است.
این موضوع نشان دهنده مهم بودن و اعتبار این سطح مقاومتی است.

متن۴

باکس۶

تایم فریم ۴ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته همانطور که در تصویر مشاهده می می کنید قیمت در بین یک محدوده حمایتی و مقاومتی محفوظ شده و در حال نوسان است با بررسی دقیق تر و جزئی تر می توان فشار خریدار و فروشنده را در این بین بررسی نمود.
از زمان برخورد اول قیمت با محدوده مقاومتی به بعد احساس می شود قدرت فروشنده به مرور در حال کاهش است این مسئله می تواند در آینده باعث شکست محدوده مقاومتی و افزایش قیمت بیت کوین شود اما دقت داشته باشید به هیچ عنوان بدون در نظر گرفتن فاکتور های ورود به معامله وارد نمی شویم.پرا که ممکن است قیمت از نقاطی بالاتر از نقاط برخورد های قبلی فروشنده های جدید را وارد بازار کرده و قیمت به سمت پایین ریزش کند.

عکس۶

باکس۵

تهیه و تنظیم:تیم تحلیل تکنیکال موسسه آموزشی آقای کریپتو

۰۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

این تحلیل صرفا نتیجه بررسی و واکاوی تیم تحلیلی موسسه آموزشی آقای کریپتو بوده و به منزله ی سیگنال خرید یا فروش نمی باشد.

کپی لینک
به گفت و گوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید