advertise

زمان مطالعه

۵ دقیقه

دسته بندی

ارز های دیجیتال

سطح آموزش

مقدماتی

تاریخ انتشار

۳۰ بهمن ۱۴۰۱

آشنایی با اصطلاحات فارکس

اگر تازه وارد دنیای تجارت فارکس شده اید، ممکن است از خود بپرسید که پیپ چیست. به اختصار «نقاط در درصد»، پیپ ها کوچکترین حرکت افزایشی است که یک جفت ارز می تواند انجام دهد.
«پیپ»، «اسپرد» و «پیپت»، همگی اصطلاحات رایج فارکس هستند که معامله‌گران جدید مشتاق فارکس باید انهارا یاد بگیرند.
در این مقاله توضیح خواهیم داد که یک پیپ چگونه کار می کند، چگونه یک پیپ را محاسبه کنیم و چه تفاوتی بین پیپ و پیپت وجود دارد.

پیپ در فارکس چیست؟

پیپ واحد استاندارد شده ای است که تغییر (هم سود و هم ضرر) یک جفت ارز در بازار فارکس را اندازه گیری می کند. این کوچکترین افزایش یا کاهش در ارزش نرخ مبادله بین یک جفت ارز است.
یک پیپ که در معاملات ارزی به عنوان "نقطه" نیز شناخته می شود، در اکثر صرافی ها ۱۰۰/۱سنت ارزش دارد. معامله گران فارکس معمولاً از پیپ ها برای محاسبه سود و زیان هنگام معاملات فارکس استفاده می کنند.

متن۳

pip مخفف چیست؟

"Pip" می تواند برای "درصد در نقطه" یا "نقطه بهره قیمت" در بازار فارکس باشد.

متن۴

پیپ ها چگونه کار می کنند؟

پیپ میزان تغییر در نرخ مبادله یک جفت ارز را با استفاده از اعشار چهارم آن محاسبه می‌کند (در جفت ارز ین یا jpy با استفاده از اعشار دوم محاسبه می‌شود).
توجه به این نکته مهم است که پیپ ها هیچ ارزش نقدی واقعی را نشان نمی دهند - این به اندازه موقعیت معامله بستگی دارد که بر ارزش پیپ تأثیر می گذارد.

متن۵

نمونه ای از پیپ با استفاده از یک جفت ارز اصلی

در جفت ارز EUR/USD، حرکت پیپ از ۱.۱۰۷۶ به ۱.۱۰۷۷ افزایش ۱ پیپ است.
پیپ با استفاده از نقطه اعشار چهارم(رقم چهارم بعد از ممیز) محاسبه می شود
تاجری که قصد خرید یورو/دلار آمریکا را دارد، اگر ارزش یورو در برابر دلار آمریکا افزایش یابد، سود خواهد برد. اگر معامله در ۱.۱۰۸۲ باز می شد و در ۱.۱۱۲۷ بسته می شد، آنها چنین می کردند:
۱.۱۱۲۷ - ۱.۱۰۸۲ = ۴۵ پیپ
با این حال، اگر معامله برعکس پیش می رفت، تاجر متحمل ضرر می شد.

متن۶

نمونه ای از پیپ با استفاده از جفت ین ژاپن

در جفت ارز USD/JPY، حرکت پیپ از ۱۰.۵۵ به ۱۰.۵۲ سه پیپ کاهش یافته است.
معامله‌گری که قصد خرید USD/JPY را دارد، اگر ارزش دلار در برابر ین ژاپن افزایش یابد، سود خواهد برد. اگر معامله در ۱۰.۳۳ وارد می شد و در ۱۰.۹۶ خارج می شد، آنها چنین می کردند:
۱۰.۹۶ - ۱۰.۳۳ = ۶۳ پیپ
اگر بازار برعکس پیش می رفت، معامله گر ضرر می کرد.

متن۷

پیپت در فارکس چیست؟

پیپت ها پیپ های کسری هستند. پیپت ۱۰/۱ پیپ است که معمولاً با استفاده از اعشار ۵ محاسبه می شود (در جفت JPY با استفاده از اعشار ۳ محاسبه می شود).
نمونه ای از پیپت با استفاده از یک جفت ارز اصلی
 در جفت ارز EUR/USD، حرکت از ۱.۱۰۸۱۲ به ۱.۱۰۸۱۳ افزایش ۱ پیپت است.پیپت با استفاده از نقطه اعشار ۵ محاسبه می شود. 
نمونه ای از پیپت با استفاده از جفت ارز ین ژاپن
در جفت ارز USD/JPY، حرکت از ۱۰.۵۶۴ به ۱۰.۵۶۳ کاهش ۱ پیپت است.پیپت با استفاده از نقطه اعشار ۳ در جفت ین ژاپن محاسبه می شود.

عکس

متن۸

مقدار پیپ چقدر است؟

ارزش پیپ با جفت ارز مورد معامله، نرخ مبادله جفت ارز و اندازه معامله تعریف می شود.
ارزش پیپ معمولاً هنگام ارجاع به عملکرد یک موقعیت برای نسبت دادن قیمت به معامله فارکس، خواه ضرر یا سود باشد، به آن اشاره می شود.

متن۹

چگونه ارزش یک پیپ را محاسبه کنیم؟

برای محاسبه ارزش یک پیپ، ابتدا باید یک پیپ (۰.۰۰۰۱) را در لات یا اندازه قرارداد ضرب کنید. لات های استاندارد ۱۰۰۰۰۰ واحد از ارز پایه هستند، در حالی که لات های کوچک ۱۰۰۰۰ واحد هستند.
با استفاده مجدد از EUR/USD به عنوان مثال، یک حرکت پیپ با استفاده از لات استاندارد برابر با ۱۰ دلار (۰.۰۰۰۱ x ۱۰۰۰۰۰) خواهد بود.
مقدار پیپ = ۱۰۰۰۰۰ (لات استاندارد) x ۰.۰۰۰۱ (یک پیپ) بنابراین ارزش هر پیپ با لات استاندارد ۱۰ دلار است.
با هر حرکت یک پیپ به نفع معامله، این به معنای سود ۱۰ دلاری است، در حالی که هر حرکت پیپ که خلاف معامله باشد، ۱۰ دلار ضرر خواهد داشت.
نکته: به دلیل تفاوت در نرخ های مبادله، ارزش پیپ در بین جفت ارزها متفاوت خواهد بود.

متن۱۰

اسپرد در فارکس چیست؟

اسپرد به عنوان تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی یک جفت ارز تعریف می شود.
اسپردها منحصر به فارکس نیستند، زیرا بسیاری از بازارهای دیگر از این اصطلاح برای محاسبه تفاوت بین قیمت bid و ask استفاده می کنند، از جمله شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال.
برای مشاهده عملی اسپردهای فارکس، نرخ‌های فارکس را زنده بررسی کنید و تفاوت اسپرد بین حساب‌های استاندارد و حرفه‌ای را در زمان واقعی تماشا کنید.

متن۱۱

چگونه اسپرد در فارکس را محاسبه کنیم؟

قبل از بررسی هر اسپرد، یک معامله گر مبتدی باید مفهوم قیمت bid و ask را درک کند.
"bid" قیمتی است که می توانید ارز پایه را با آن بفروشید، در حالی که "ask" قیمتی است که می توانید ارز پایه را در آن بخرید. قیمت های bidو ask را می توان در پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ یافت.

متن۱۲

متن۱۲

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود، EUR/USD دارای قیمت bid ۱.۱۰۷۰۳ و قیمت ask ۱.۱۰۷۱۴ است.
با توجه به اینکه ۱ پیپ در جفت EUR/USD در رقم چهارم اعشار (۰.۰۰۰۱) قرار دارد، این بدان معناست که این مظنه EUR/USD دارای اسپرد ۱ پیپ است.

متن۱۳

تفاوت بین پیپ و پیپت چیست؟

پیپ مربوط به حرکت در رقم چهارم اعشار است در حالی که پیپت برای اندازه گیری حرکت در رقم پنجم اعشار استفاده می شود. پیپت یک پیپ کسری است زیرا برابر با یک دهم پیپ است.
هنگامی که به تفاوت بین پیپ و پیپت در جفت ارزهای مربوط به ین ژاپن نگاه می کنیم، پیپ به نقطه اعشار دوم مربوط می شود و پیپت سومین نقطه اعشار است.

متن۱۴

معامله گران فارکس روزانه چند پیپ درامد دارند؟

هیچ مقدار مشخصی از پیپ وجود ندارد که بتوانید روزانه بسازید، و به تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی، استراتژی معاملات فارکس و در نهایت اینکه بازار چگونه حرکت می کند بستگی دارد.
همه معامله گران می خواهند هر روز سودآور باشد، اما در دنیای واقعی این وجود ندارد، تجارت فارکس یک بازی با ریسک بسیار بالا است. به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید، استراتژی های جدید را آزمایش و نوآوری کنید و تکنیک های مدیریت ریسک مناسب را تمرین کنید.

متن۱۵

پیپ در سهام چیست؟

در معاملات سهام، پیپ ها به ندرت به عنوان اصطلاحی برای تعریف حرکت قیمت استفاده می شوند، زیرا تغییرات در قیمت سهام بسیار تهاجمی تر از تغییرات در بازار ارز است.

متن۱۶

پیپ در کریپتو چیست؟

گاهی اوقات از پیپ ها در بازار ارزهای دیجیتال برای اندازه گیری حرکت قیمت یک سکه استفاده می شود. ارزهای دیجیتال در سطح دلار معامله می شوند، بنابراین حرکت قیمت ۲۴۰۱ دلار به ۲۴۰۲ دلار به این معنی است که ارز دیجیتال یک پیپ جابجا شده است.
در برخی موارد، ارزهای دیجیتال با ارزش پایین‌تر می‌توانند از پیپ‌ها به عنوان واحد برای اندازه‌گیری حرکت سنت یا کسری از سنت استفاده کنند.

متن۱۷

لات در معاملات فارکس چیست؟

مقدار زیادی در معاملات فارکس واحد اندازه گیری است که اندازه تجارت را استاندارد می کند. تغییر در ارزش یک ارز در مقایسه با ارز دیگر بر حسب پیپ اندازه گیری می شود که چهارمین رقم اعشار است و بنابراین معیارهای بسیار کوچکی است. این به این معنی است که تجارت یک واحد منفرد قابل دوام نیست، بنابراین تعداد زیادی وجود دارد تا افراد بتوانند این حرکات کوچک را در دسته های بزرگ معامله کنند.
ارزش یک لات توسط یک صرافی یا یک تنظیم کننده بازار مشابه تعیین می شود، که تضمین می کند همه یک مقدار مشخص معامله می کنند و می دانند هنگام باز کردن یک موقعیت، چه مقدار از دارایی را معامله می کنند.
لات ها به چهار اندازه استاندارد، مینی، میکرو و نانو تقسیم می شوند تا به معامله گران کنترل بیشتری بر میزان قرار گرفتن در معرض آنها داده شود.
در فارکس شما نمی توانید فقط یک واحد ارز بخرید. در عوض، شما لات خرید می کنید. لات ها در اندازه های استانداردی هستند که به طور جهانی شناخته شده اند. به عنوان مثال، می توانید ۱۰۰۰۰۰ لات ارز پایه GBP برای جفت ارز GBP/USD خریداری کنید. این یک مقدار استاندارد است. از طرف دیگر، می توانید یک لات کوچک ۱۰۰۰ پوندی بخرید.

متن۱۸

اندازه های لات فارکس

بنابراین، یک لات در فارکس چقدر است؟ بستگی به این دارد که آیا شما یک لات استاندارد، مینی، میکرو یا نانو را معامله می کنید. معاملات فارکس به این چهار واحد اندازه گیری استاندارد تقسیم می شوند تا تغییرات جزئی در ارزش یک ارز را محاسبه کنند.
 مثال‌ زیر مربوط به جفت ارز EURUSD است که یورو (ارز پایه) را در برابر دلار (ارز مظنه) مقایسه می‌کند. برای زمینه، اگر EUR/USD بخرید، حدس می زنید که یورو در برابر دلار تقویت می شود. اگر قیمت مظنه در حال حاضر ۱.۳۰۰۰ دلار است، به این معنی است که می توانید ۱ یورو را با ۱.۳۰۰۰ دلار مبادله کنید. به بیان دیگر، برای خرید ۱ یورو به ۱.۳۰۰۰ دلار نیاز دارید.

متن۱۹

لات استاندارد در فارکس چیست؟

لات استاندارد در فارکس برابر با ۱۰۰۰۰۰ واحد ارز است. این اندازه واحد استاندارد برای معامله‌گران است، که میتواند به دو صورت مستقل  یا نهادی باشد.

کپی لینک
به گفت و گوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید