advertise

زمان مطالعه

۵ دقیقه

دسته بندی

ارز های دیجیتال

سطح آموزش

مقدماتی

تاریخ انتشار

۲۴ بهمن ۱۴۰۱

چگونه ثروتمند شویم !

هیچ فرمول جادویی برای افزایش ثروت و ثروتمند شدن وجود ندارد. واقعاً ساده است: کمتر از درآمدتان خرج کنید و تا جایی که می توانید پول پس انداز کنید.
اما در دنیایی مملو از بدهی وام های دانشجویی، افزایش هزینه های زندگی، تورم فزاینده و شرایط اضطراری مالی ناگهانی، اجرای این طرح ساده ممکن است شبیه یک افسانه به نظر برسد.
اگر هدف شما ثروتمند شدن است، هشت نکته زیر را بررسی کنید که چگونه می توانید موانع را کنار بزنید و تمرکز خود را حفظ کنید. آنها باید به شما کمک کنند تا درک کنید که برای ایجاد ثروت و یافتن راه خود به سمت امنیت مالی چه چیزی لازم است.

۱. اهداف مالی را تعیین کنید :

برای ثروتمند شدن، باید با تعریف دقیق معنای ثروت برای شما شروع کنیم. آیا رویای ثروتمند بودن مثل جف بزوس یا چیزی بیشتر از یک میلیون دلار در حساب بازنشستگی خود را می بینید؟
هیچ دو نفری ثروتمند را یکسان تعریف نمی کنند، بنابراین شما باید اهداف مالی خود را تعیین کنید و برنامه ای برای چگونگی ثروتمند شدن بر اساس شرایط خود ترسیم کنید. برای شکل دادن به اهداف خود، در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید:
- چه زمانی می خواهید بازنشسته شوید؟
- رویای چه خریدهای عمده ای را در سر می پرورانید ( خانه دوم، مجموعه هنری، انباری پر از کالاهای خوب)؟
- آیا قصد تشکیل خانواده را دارید؟
- آیا برای تحصیل کودک باید پس انداز کنید؟
- بازنشستگی برای شما چگونه است(مسافرت، خانه های تعطیلات)؟
- چه نوع ارثی را می خواهید برای فرزندان و خانواده خود بگذارید؟
پاسخ دادن به سوالاتی از این دست می تواند به شما کمک کند تا اهداف مالی را تعیین کنید و تصمیم بگیرید که برای تحقق تعریف خود از ثروتمند چقدر باید پس انداز کنید. سپس بودجه‌ای تهیه کنید که به شما امکان می‌دهد دست به کار شوید.

متن۳

۲. بدهی خود را از بین ببرید :

همه بدهی ها بد نیستند، اما بدهی های با بهره بالا کاملاً وحشتناک است اگر هدف شما ثروتمند شدن باشد. بخشی از بودجه شما باید شامل برنامه ای باشد برای از بین بردن بدهی بد و حفظ بدهی خوب، مانند وام مسکن.
روش بهمن بدهی یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای کاهش سریع هزینه‌های بهره و پرداخت سریع بدهی‌های با بهره بالا است. با این استراتژی، حداکثر بدهی خود را با بالاترین نرخ بهره قرار می دهید و حداقل پرداخت ها را برای سایر بدهی ها انجام می دهید.
هنگامی که بدهی با بالاترین نرخ ها به طور کامل پرداخت شد، آنچه را که پرداخت می کردید برای رسیدگی به بدهی بالاترین نرخ بهره بعدی کنار می گذارید و آن را پرداخت می کنید.
در حالی که ممکن است وسوسه شوید که پرداخت بدهی های با نرخ بهره پایین تر مانند وام های دانشجویی یا وام مسکن خود را تسریع کنید، دوباره فکر کنید. در درازمدت با پرداخت بدهی با نرخ بهره بالاتر، و تنها پس‌انداز کردن آن پرداخت خانه و هرگونه وام دانشجویی طولانی‌مدت، پس‌انداز بیشتری خواهید داشت.

متن۴

۳. یک cushion ایجاد کنید :

یک صندوق اضطراری برای استراتژی شما برای ثروتمند شدن بسیار مهم است. این ذخیره بیت کوین (BTC) یا سهام مایکروسافت نیز نیست. در عوض، نقدینگی بسیار نقدی است که به راحتی در یک وسیله پس انداز کم خطر قابل دسترسی است و در سطوحی تامین می شود که شما را از نیاز به پرداخت بدهی کارت اعتباری با بهره بالا در مواقع اضطراری محافظت می کند.
بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند پول کافی برای پوشش سه تا شش ماه هزینه های صندوق خود داشته باشید، اما مقداری که برای احساس امنیت نیاز دارید می تواند بیشتر یا کمتر از آن باشد. در هر صورت، صندوق اضطراری خود را بسازید، آن را در یک حساب پس انداز نگه دارید که APY بالایی کسب می کند و به یاد داشته باشید که پس از استفاده از آن، آن را تکمیل کنید.

متن۵

۴. همین حالا سرمایه گذاری را شروع کنید :

هر چه مدت بیشتری برای سرمایه گذاری صرف کنید، زمان بیشتری برای ثروتمند شدن خواهید داشت. صرفه جویی در پول کافی نیست. برای ثروتمند شدن باید دلارهای خود را با سرمایه گذاری در بازارها به کار بیندازید.
یادگیری نحوه سرمایه گذاری کار ساده ای نیست، اما زمان شروع آن اکنون فرا رسیده است. از این روند نترسید: کم شروع کنید، از منابع آموزشی موجود در پلتفرم های بالا استفاده کنید و به یاد داشته باشید که مهم ترین چیز این است که به طور منظم به حساب های سرمایه گذاری خود کمک کنید.

عکس

متن۶

۵. پورتفولیوی خود را متنوع کنید :

اگر سرمایه‌گذاران چیزی از شکست کریپتو در سال های اخیر آموخته‌اند، امیدواریم که همه تخم‌ مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. تنوع نیز یکی از مفاهیم کلیدی سرمایه گذاری است.
هنگامی که سفر سرمایه گذاری خود را شروع می کنید، باید همیشه به خاطر داشته باشید که ایجاد یک سبد متنوع برای ثروتمند شدن ضروری است. از ثروت شما در برابر خرابی‌های بزرگ محافظت می‌کند که ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما فقط یک نوع دارایی دارید، خواه رمز ارز، سهام داغ دیروز یا سرمایه‌گذاری شگفت‌انگیز جدیدی که آشنایان به شما گفته است.
ایجاد یک پورتفولیوی متنوع به معنای درک تخصیص دارایی است . قرار دادن پول خود در ترکیبی از طبقات مختلف دارایی که با اهداف شما همسو هستند.
وقتی جوان‌تر هستید و زمان بیشتری برای ایجاد ثروت دارید، می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های پرریسک‌تری را انجام دهید، زیرا زمان زیادی برای بهبودی از سقوط اجتناب‌ناپذیر بازار دارید. هر چه سن شما بالاتر می رود و هر چه به تعریف خود از ثروتمند نزدیکتر می شوید باید برای حفظ ثروتی که ساخته اید به سمت دارایی های کم خطرتر بروید.
برای درک این مفهوم اصلی به زبان ساده، مدل‌های تخصیص دارایی پایه ما را بررسی کنید. موثرترین راه برای ثروتمند شدن این است که درباره سرمایه گذاری خود بیاموزید، اما ممکن است برای کمک به حفظ سبد سرمایه گذاری خود باید مدیریت سرمایه داشته باشید.

متن۷

۶. درآمد خود را افزایش دهید

شاید ساده‌ترین راه برای افزایش درآمد، جستجوی پیشرفت در موقعیت فعلی‌تان باشد اگرچه اگر این موضوع در کار نیست، از فکر کردن به تغییر شغل خجالت نکشید. برخی از راه‌های افزایش درآمد عبارتند از:
دستاوردهای خود را مستند کنید، سپس از آنها برای تقویت درخواست افزایش حقوق استفاده کنید.
به دنبال مربیان باشید تا به شما در ایجاد مهارت‌هایی که برای موقعیت‌های پردرآمد نیاز دارید کمک کنند.
فراتر از مسیر شغلی اولیه خود، همچنین می توانید درآمد خود را با فشارهای جانبی یا با راه اندازی یک تجارت کوچک افزایش دهید. یک شلوغی جانبی نباید برای همیشه ادامه داشته باشد، اما یک مکمل درآمد عالی برای کمک به پرداخت بدهی یا افزایش بودجه سرمایه گذاری شما فراهم می کند.

متن۸

۷. درباره FIRE بیاموزید :

جنبش FIRE ،مخفف استقلال مالی، بازنشستگی زودهنگام است .اگر می‌خواهید زودتر ثروتمند شوید، می‌تواند ارزش یادگیری داشته باشد.
طرفداران رویکرد FIRE برای سرمایه گذاری تلاش می کنند تا تمام هزینه ها را تا حد ممکن کاهش دهند تا مقدار پول موجود برای سرمایه گذاری را به حداکثر برسانند. به‌عنوان مثال، یک تمرین‌کننده FIRE به‌جای خرج کردن پول برای وام خودرو و بیمه، از داشتن خودرو و دوچرخه‌سواری در همه جا صرف نظر از آب و هوا صرف نظر می‌کند.
این یک مثال افراطی است، و ما واقعاً نمی‌خواهیم شما از داشتن ماشین دست بکشید. اما برخی از قوانین سرانگشتی جنبش می تواند مفید باشد، مانند قانون ۲۵، که به شما می گوید برای رسیدن به استقلال مالی به چه مقدار پول نیاز دارید.
این قانون از شما می‌خواهد قبل از بازنشستگی پیش از موعد، ۲۵ برابر هزینه‌های سالانه‌تان پس‌انداز کنید. به عنوان مثال، اگر ۳۵۰۰۰ دلار در سال خرج می کنید، باید ۸۷۵۰۰۰ دلار پس انداز کنید.
استراتژی‌های FIRE می‌توانند به شما کمک کنند بدون داشتن یک برنامه پس‌انداز تهاجمی، سریع‌تر از آنچه ممکن است ثروتمند شوید. اگر می‌خواهید اهداف ثروت‌سازی خود را افزایش دهید، این فهرست از وبلاگ‌های FIRE می‌تواند به شما در یادگیری این جنبش کمک کند.

عکس

متن۹

۸. از طرحواره ها اجتناب کنید :

دلیلی وجود دارد که عبارت "سریع پولدار شوید" معمولا با کلمه "طرح" دنبال می شود. این به دلیل است که راه‌های بسیار کمی برای ثروتمند شدن سریع وجود دارد، و هر کسی که به شما بگوید اینطور نیست، احتمالاً سعی دارد در یک طرح از شما کلاهبرداری کند. 
همانطور که در بالا توضیح دادیم، ثروتمند شدن به معنای دانستن آنچه می خواهید و داشتن نظم و انضباط برای انجام کارهای لازم است. این همه زمان می برد، اما قابل انجام است و ارزشش را دارد. برنامه ای بسازید و به آن پایبند باشید، و زمانی که گام های درستی برای ایجاد ثروت بردارید، شاهد پیشرفت خواهید بود.
اگر کسی زمزمه کرد که "یک چیز مطمئن" دارد و شما "نمی توانید ببازید"، هر چه سریعتر از او دور شوید. فقط بدانید که هیچ چیز قطعی نیست، چیزهای کمی به همان سرعتی که شما می خواهید اتفاق می افتد، و ثروتمند شدن پاداش شما برای برنامه ای است که به خوبی اجرا شده است با صبر.

متن۱۰

گردآوری و تنظیم : دپارتمان تولید محتوای موسسه آموزشی آقای کریپتو
 هر گونه کپی‌ برداری جزئی یا کلی از مطالب این سایت، بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است.
 هر گونه باز نشر اطلاعات بانک های تحت اختیار این مرکز تنها با ایجاد پیوند به تارگاه SID و ذکر منبع مجاز است.
 استفاده از لوگو و نام مرکز به عنوان حامی و همکار علمی، بدون اخذ مجوز کتبی از "موسسه آموزشی آقای کریپتو" پیگرد قانونی دارد.
 تمامی حقوق این پایگاه برای مرکز اطلاعات علمی موسسه آموزشی آقای کریپتو محفوظ است.

کپی لینک
به گفت و گوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید