advertise

زمان مطالعه

۵ دقیقه

دسته بندی

ارز های دیجیتال

سطح آموزش

مقدماتی

تاریخ انتشار

۰۹ اسفند ۱۴۰۱

توکن Paxos

توکن استاندارد Paxos یک استیبل کوین است که روی شبکه اتریوم اجرا می شود. برای استیبل کوین‌هایی مانند PAX، شرکت پشتیبان پروتکل مسئول نگهداری ذخایری است که به طور کامل از هر توکن پشتیبانی می‌کند. شرکت پشتیبان PAX، Paxos Trust Company، ادعا می کند که ذخایری دارد که به طور کامل از هر PAX پشتیبانی می کن و اما Paxos (PAX) چیست؟
توکن استاندارد Paxos (PAX) یک استیبل کوین است که توسط شرکت Paxos Trust اداره می شود. PAX مستقیماً به دلار آمریکا گره خورده است تا بر خلاف اکثر دارایی‌های کریپتو، قیمت خود را ثابت نگه دارد.
اگرچه استیبل کوین‌های زیادی در چند سال اخیر توسعه و منتشر شده‌اند، اما برخی از آنها از بقیه قابل اعتمادتر هستند.
آیا Paxos و توکن PAX آن می توانند پایدارترین استیبل کوین ها باشند؟ در ادامه متوجه خواهیم شد.

Paxos چیست؟

توکن استاندارد Paxos (PAX) یک توکن ERC۲۰ است که ۱۰۰٪ توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. به ازای هر یک PAX که معامله می شود، باید حداقل یک دلار آمریکا در حساب های بانکی Paxos وجود داشته باشد. مانند سایر استیبل کوین ها مانند کوین دلار آمریکا، PAX به دنبال ترکیبی پایدار و قابل اطمینان مثل دلار آمریکا با مزایای یک ارز دیجیتال است و می توان آن را از طریق اینترنت به هر کسی در این سیاره، بلافاصله، در هر زمان و با هزینه ای تقریباً صفر منتقل کرد.
مانند سایر توکن‌های ERC۲۰ ایجاد شده بر روی پروتکل اتریوم، PAX می‌تواند به عنوان پول قابل برنامه‌ریزی در قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار گیرد و برای تعامل با dappهای مختلف استفاده شود.

عکس۳

چه کسی Paxos را اختراع کرد؟

PAX توسط Paxos Trust Company ایجاد شد که مقر آن در نیویورک است، اما دفاتری در لندن و سنگاپور نیز دارد. آنها توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYSDFS) تایید و تنظیم می شوند. یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل فعلی Paxos چارلز کاسکاریلا است.
Paxos اولین تراست تنظیم شده است که برای تجارت دارایی های دیجیتال در نیویورک تأیید شده است. هیئت مدیره Paxos شامل یک رئیس سابق شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و یک سناتور سابق ایالات متحده است.

متن۴

تاریخچه مختصر

۲۰۱۲ - Paxos با راه اندازی صرافی itBit خود در سنگاپور تأسیس شد.
۲۰۱۵ - Paxos از NYSDFS منشور اعتماد گرفته و اولین شرکتی بود که برای ارائه محصولات و خدمات رمزنگاری تایید شده است.
۲۰۱۸ - توکن استاندارد Paxos (PAX) به عنوان یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا راه اندازی شد.

متن۵

چه چیز خاصی در مورد Paxos وجود دارد؟

Paxos با همکاری با برخی از معتبرترین مقامات مالی متعهد به رعایت استانداردهای بالای مقررات است. آنها همچنین مرتباً توسط شرکت های برتر حساب رسی می شوند که به طور مستقل تأیید می کنند که توکن PAX در واقع ۱۰۰٪ توسط ذخایر دلار آمریکا پشتیبانی می شود. شفافیت فرآیند حساب رسی آنها را می توان در وب سایت آنها مشاهده کرد که هر ماه به روز می شود تا کل دلارهای ایالات متحده را نشان دهد که Paxos در ذخایر دارد. با داشتن تمام دلارهای آمریکایی خود در بانک های ایالات متحده، ذخایر Paxos نیز توسط بیمه FDIC محافظت می شود.

عکس۲

متن۶

بزرگ‌ترین و یکی از اولین استیبل کوین‌ها در صنعت کریپتو، تتر (USDT)، موضوع بحث‌های مداوم بوده است. انتقاد اصلی از Tether این است که آنها ذخایری که ۱۰۰٪ با دلار آمریکا پشتیبانی می شود در کنار اتهامات مربوط به شیوه های حسابرسی ضعیف در اختیار ندارند. اخیرا، تتر اعتراف کرده است که تنها ۷۴ درصد از توکن های USDT خود را با پشتوانه نقدی در اختیار دارد، به این معنی که برای هر USDT در گردش، تنها ۷۴ سنت در ذخایر تتر وجود دارد. تتر همچنین توسط دادستان کل نیویورک متهم به تلاش برای پوشاندن ۸۵۰ میلیون دلار از وجوه گمشده شرکت شده است.

متن۷

Paxos چگونه PAX را تولید می کند؟

PAX فقط زمانی ایجاد می شود که دلارهای جدیدایالات متحده وارد سیستم Paxos شود. هنگامی که شخصی یک دلار آمریکا را به Paxos ارسال می کند، یک توکن PAX جدید ضرب می شود که در نهایت به حساب بانکی تحت نظارت Paxos می رود.
هنگامی که آن شخص می خواهد دلار خود را پس بگیرد، باید آن را با یک PAX مبادله کند و سپس آن PAX از عرضه کلی حذف می شود. این سیستم بسیار ساده به این معنی است که همیشه به ازای هر PAX در گردش یک دلار آمریکا وجود خواهد داشت. هیچ PAX قبل از خرید از قبل ساخته یاایجاد نمی شود، بنابراین کل عرضه PAX کاملاً بر اساس تقاضا برای توکن است.

متن۸

چگونه PAX را بدست می آورید؟

PAX را می توان در صرافی های بزرگ معامله کرد و می توان آن را توسط هر کیف پول رمزنگاری که با توکن های ERC۲۰ سازگار است نگهداری کرد.همچنین می‌توانید PAX را با دلار آمریکا خریداری کنیدوسپس با استفاده از حساب رسمی Paxos، PAX را با دلار آمریکا در هر زمان که بخواهید معامله کنید.

متن۹

باPAXچه کاری می توانیدانجام دهید؟

PAXمی تواند برای پرداخت ها، نقل و انتقالات و تجارت بین سایر دارایی های رمزنگاری استفاده شود.ازآنجایی که یک استیبل کوین است،عمدتاً به عنوان یک ذخیره پایدار ارزش در صرافی هااستفاده می شود، به این معنی که معامله گران کریپتو برای کاهش نوسانات در سبد ارزهای دیجیتال خود، PAX را معامله کرده و نگه می دارند.

عکس

متن۱۰

آینده Paxos

PAX به‌عنوان یک ارز دیجیتال بسیار تنظیم‌شده و سازگار، قصد دارد در نهایت سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ‌تر و تثبیت‌شده‌تر و سازمان‌های مالی را که هنوز به اکثر شرکت‌های رمزنگاری بی‌اعتماد هستند، جذب کند. تیم Paxos همچنین در حال توسعه PAX به عنوان راهی برای کمک به تسویه حساب برای دارایی های سنتی تر مانند "کالاها، اوراق بهادار، املاک و حتی دارایی های باطنی تر مانند هنرهای زیبا و کلکسیون" است. در نهایت، این امید وجود دارد که PAX بتواند توسط جوامع بزرگ "بدون بانک" به عنوان راهی برای استفاده از تمام مزایای پول دیجیتال بدون نوسانات استفاده شود.

متن۱۱

گردآوری و تنظیم : دپارتمان تولید محتوای موسسه آموزشی آقای کریپتو
هر گونه کپی‌ برداری جزئی یا کلی از مطالب این سایت، بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است.
هر گونه باز نشر اطلاعات بانک های تحت اختیار این مرکز تنها با ایجاد پیوند به تارگاه SID و ذکر منبع مجاز است.
استفاده از لوگو و نام مرکز به عنوان حامی و همکار علمی، بدون اخذ مجوز کتبی از "موسسه آموزشی آقای کریپتو" پیگرد قانونی دارد.
تمامی حقوق این پایگاه برای مرکز اطلاعات علمی موسسه آموزشی آقای کریپتو محفوظ است.

کپی لینک
به گفت و گوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید