advertise

زمان مطالعه

۵ دقیقه

دسته بندی

ارز های دیجیتال

سطح آموزش

مقدماتی

تاریخ انتشار

۱۳ مهر ۱۴۰۲

Toncoin (TON)

پروژه های متعدد مبتنی بر بلاک چین در فضای کریپتو وجود دارد که هدف آنها انقلابی کردن صنعت به نوعی است.
برخی به عنوان راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای بلاک‌چین‌های از پیش موجود ساخته شده‌اند، در حالی که برخی دیگر شبکه خود را ایجاد می‌کنند و اینها به عنوان لایه ۱ طبقه‌بندی می‌شوند.

یکی از این پروژه‌ها Toncoin (TON) است که یک ارز دیجیتال است که در سراسر شبکه باز استفاده می‌شود و هدف آن ساده‌سازی پرداخت‌های ارز دیجیتال مستقیماً در بالای پلتفرم تلگرام است.
امروز، همه چیزهایی را که معامله‌گران و علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال باید بدانند و اینکه چگونه می‌خواهد هر گونه پیچیدگی تراکنش را در بلاک چین اصلی و زنجیره‌های کاری آن تطبیق دهد، بررسی می‌کنیم.

مقدمه ای بر Toncoin و The Open Network

Toncoin (TON) ارز دیجیتال بومی است که در سراسر بلاک چین شبکه باز استفاده می شود.
Toncoin به‌عنوان وسیله‌ای برای رسیدگی به نیازهای میلیون‌ها کاربر و امکان انجام آسان تراکنش‌ها به آنها توسعه داده شد. علاوه بر این، ارز دیجیتال می تواند در کیف پول Toncoin ذخیره شود.
ارز دیجیتال TON در درجه اول توسط سرمایه گذاران مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا تمرکز آن بر ارائه راهی راحت است که از طریق آن هر کسی می تواند با سکه تعامل داشته باشد، و همچنین یکپارچه سازی ساده از طریق یک برنامه کاربردی آسان وجود دارد. TON کاربران را قادر می سازد تا به راحتی آن را بخرند، بفروشند یا ذخیره کنند.

تلگرام چیست و چه ارتباطی دارد؟

برای درک واقعی شبکه باز، و سکه TON به عنوان یک کل، باید به تلگرام به عنوان یک کل نگاه کنیم.
تلگرام اساساً یک برنامه پیام‌رسانی است که در سطح جهانی قابل دسترسی است، بین پلتفرمی، رمزگذاری شده و مبتنی بر ابر است.
این یک راه حل متمرکز است که هدف آن فراهم کردن دسترسی کاربران به یک سرویس پیام رسانی فوری است. با این حال، این برنامه همچنین چت های رمزگذاری شده سرتاسر را در کنار دسترسی به تماس ویدیویی فراهم می کند: VoIP، اشتراک گذاری فایل، و حتی ویژگی های دیگر.
هدف تلگرام ایجاد بلاک چین و ارزهای دیجیتال بود، اما در ابتدا چیزها به سمت دیگری رفت.

تاریخچه Toncoin (TON) و شبکه Ton

در سال ۲۰۱۸، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تلگرام قصد دارد بلاک چین خود را به نام شبکه باز تلگرام ایجاد کند.
پاول دوروف و نیکولای دوروف بنیانگذاران اصلی تلگرام و به همین ترتیب، ارز دیجیتال Toncoin (TON) بودند.
طرح اولیه تلگرام توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مارس ۲۰۲۰ ممنوع شد، زیرا SEC ادعا کرده بود که فروش سکه دیجیتال اساساً ارائه اوراق بهادار بدون هیچ گونه معافیت ثبت نامی در دسترس است.
تلگرام از این پروژه منصرف شد. با این حال، دو توسعه دهنده آن را به جلو هل دادند. آناتولی ماکوسف و کریل املیاننکو توسعه TON را از طریق یک جامعه منبع باز به نام نیوتن به عهده خواهند گرفت.
جامعه به راه اندازی کامل و تغییر نام جامعه نیوتن به بنیاد شبکه باز (TON) رأی خواهد داد.

راهنمای Toncoin: هدف Toncoin برای دستیابی به چه چیزی است؟

Toncoin (TON) در طول زمان خود در فضای کریپتو از یک ارز دیجیتال متمرکز بر تراکنش به یک اکوسیستم کامل تبدیل شده است که ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، خدمات، سیستم نام دامنه و همچنین یک شبکه ناشناس را فراهم می‌کند که همگی پلتفرم پرداخت آنی را نیرو می‌دهند.
علاوه بر این، TON برای تامین انرژی اکوسیستم بلاک چین در اطراف تلگرام ساخته شده است. برای کارمزد تراکنش ها استفاده می شود و بلاک چین را از طریق رویه ای از شرط بندی و تسویه پرداخت ها ایمن می کند.

عملکرد TON در شبکه باز

TON یک پروژه چند زنجیره ای است، به این معنی که بلاک چین های مختلف به عنوان وسیله ای برای افزایش مقیاس پذیری کلی پروژه و در عین حال حفظ امنیت آن صادر می شود.
این به این دلیل است که اساساً دو بلاک چین پشت پروژه وجود دارد. اینها بلاک چین Master یا Masterchain هستند و دومی بلاک چین کار یا Workchain است.
Masterchain مسئول رسیدگی به تمام داده های مهم و حیاتی برای پروتکل، از جمله پارامترها و همچنین مقادیر فعلی است. این شامل تمام جزئیات، مانند آدرس اعتبارسنجی‌ها، و همچنین مقدار سهام سکه برای اعتبارسنجی است. علاوه بر این، تمام داده های Workchains و Shardchain های مختلف را نشان می دهد.
Workchain شامل تمام اطلاعات تراکنش ها و همچنین قراردادهای هوشمند مختلف است که ثبت می شوند. با این حال، هر Workchain می تواند قوانین متفاوتی داشته باشد. این بدان معناست که آدرس‌هایی با فرمت‌های مختلف، فرمت‌های تراکنش‌های مختلف، و همچنین ماشین‌های مجازی (VM) متفاوت به قراردادهای هوشمند خاص اختصاص داده شده‌اند. به همین دلیل است که بلاک چین TON را می توان ناهمگن نامید.
شاردچین ها اساساً تکه تکه شدن بعدی Workchains هستند و در نتیجه همین ویژگی ها را حفظ می کنند. این یک نوع توسعه بلاک چین است که عمودی نامیده می شود، که در عمل، هر بلوک از Masterchain اساساً به یک Workchain تبدیل می شود که حاوی تمام اطلاعات تراکنش است.

تاریخچه قیمت TON، پیش بینی قیمت TON، و ارزش بازار TON

وقتی ارزش تاریخی ارز دیجیتال Toncoin (TON) را مرور می کنیم، این ارز دیجیتال به پایین ترین سطح ۹۰ روزه خود در ۱.۳۳ دلار و بالاترین قیمت ۹۰ روزه خود در ۲.۸۶ دلار رسیده است.
از نظر پایین ترین سطح ۵۲ هفته ای، ۰.۷۵۸۲ دلار بود، در حالی که بالاترین آن در ۲.۹۶ دلار بود. علاوه بر این، پایین ترین قیمت ۷ روزه آن ۲.۲۴ دلار و بالاترین سطح ۷ روزه آن ۲.۶۳ دلار بود. این ارز دیجیتال در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ با ارزش ۵.۲۹ دلار به بالاترین حد خود رسید.
همچنین توجه به این نکته مهم است که ارزش آتی هر ارز دیجیتال را نمی توان با دقت ۱۰۰ درصد پیش بینی کرد.
با این حال، Toncoin (TON) یک پروژه قوی است که در فضای بلاک چین نسبتاً جدید است و در واقع سطح بالایی از توسعه و جذابیت سرمایه گذاران و معامله گران را به خود دیده است. از ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳، ارزش بازار این ارز دیجیتال ۳,۰۳۵,۳۷۲,۳۰۰ دلار است و در رتبه ۲۵ از ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بر اساس اندازه ارزش بازار خود قرار دارد.

تجارت Toncoin (TON) با کیف پول اتمی

در سال ۲۰۲۲، کیف پول اتمی پشتیبانی از بلاک چین TON را اضافه کرد. Toncoin دارای تراکنش های فوق سریع، کارمزدهای پایین و همچنین بسیاری از برنامه های بومی است.
هر کسی که از کیف پول اتمی استفاده می‌کند، می‌تواند نسخه ERC-۲۰ TON را مدیریت و مبادله کند، با پشتیبانی شبکه اصلی تا سال ۲۰۲۳.
کیف پول اتمی یک کیف پول غیرمتمرکز و غیرمتمرکز است، به این معنی که هر کاربر این توانایی را دارد که عبارت پشتیبان خود را داشته باشد و حتی به کلیدهای خصوصی خود به عنوان ابزاری برای حفظ بالاترین سطح کنترل در مورد ارزهای دیجیتال خود دسترسی پیدا کند.
تمام کاری که کاربران برای شروع سرمایه گذاری یا تجارت نسخه ERC-۲۰ TON باید انجام دهند این است که به وب سایت کیف پول اتمی مراجعه کنند. آنها همچنین می توانند اتریوم، XRP، Litecoin و XLM و همچنین بیش از ۳۰۰ سکه و توکن مختلف را مدیریت کنند.
از طریق دانلود برنامه های رسمی می توان به این کیف پول از راه های مختلف از دسکتاپ گرفته تا دستگاه های تلفن همراه دسترسی داشت. تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که مستقیماً از کیف پول TON خود مبادله کنند.

موارد استفاده تون کوین

زمان بلوک تن ۵ ثانیه است و زمان تا پایان آن کمتر از ۶ ثانیه است. عملکرد تراکنش ساده بالاست و عملکرد تراکنش پیچیده نیز بالاست. ارتباط متقابل شارد تقریباً آنی است.

ابزار شبکه TON در اکوسیستم

برخی از موارد استفاده کلیدی پیرامون TON، کاربرد آن در اکوسیستم برنامه های کاربردی موجود است و همچنین می توان از آن برای پرداخت ها یا قراردادهای هوشمند استفاده کرد.
شرکت‌کنندگان در شبکه می‌توانند از TON برای پرداخت هزینه‌های کل تراکنش‌های شبکه استفاده کنند. کاربران حتی می‌توانند ارزهای دیجیتال TON خود را به اشتراک بگذارند و شبکه را ایمن کنند و پس از آن پاداش‌های بلوک دریافت خواهند کرد.

کیف پول TON

علاوه بر این، توکن TON همچنین دارای کیف پول TON خود است که یکی از بسیاری از گزینه های کیف پول TON موجود است. کیف پول TON به کاربران امکان می دهد بدون واسطه پرداخت های سریع و ایمن مبتنی بر بلاک چین انجام دهند.

حرکت رو به جلو با Toncoin (TON)

ما تقریباً همه چیزهایی را که هر سرمایه‌گذار، معامله‌گر یا علاقه‌مندی در مورد کارکرد و همچنین تاریخچه Toncoin (TON) باید بداند، بررسی کرده‌ایم.
این پروژه ای است که در ابتدا با SEC به چند دست اندازها در جاده برخورد کرد. با این حال، در نهایت توسط جامعه احیا شد و اکنون از نظر عملکرد تلاش می کند.
هر کسی که به ارز دیجیتال علاقه مند است می تواند به راحتی به آن دسترسی پیدا کند و از طریق استیکینگ یا از طریق استفاده از آن با برنامه های کاربردی متعدد موجود در اکوسیستم خود، به بخشی از اکوسیستم تبدیل شود.

با TON Token چه کاری می توانید انجام دهید؟

هر دارنده ارز دیجیتال TON می‌تواند هزینه‌های تراکنش را بپردازد یا می‌تواند ارز دیجیتال را به اشتراک بگذارد و شبکه را ایمن کند و پس از آن می‌تواند پاداش‌های بلوک دریافت کند.

آیا سکه TON برای سرمایه گذاران سودآور است؟

تون کوین (TON) یکی از ارزهای دیجیتال پر سود است و به طور کلی سودآور محسوب می شود. با این حال، توجه به این نکته مهم است که همه ارزهای دیجیتال دارای سطح بالایی از نوسانات مرتبط با آنها هستند و به این ترتیب، هرگز تضمینی وجود ندارد که یک ارز دیجیتال از نظر ارزش افزایش یا کاهش یابد.

چه زمانی سکه TON ایجاد شد و چه کسی آن را ایجاد کرد؟

Toncoin (TON) یک ارز دیجیتال است که در ابتدا در سال ۲۰۱۸ توسط بنیانگذاران اپلیکیشن پیام‌رسانی فوری تلگرام ایجاد شد. پاول دوروف و نیکولای دوروف پروژه را آغاز کردند، اما توسط آناتولی ماکوسف و کریل املیاننکو احیا شد.

گردآوری و تنظیم : دپارتمان تولید محتوای موسسه آموزشی آقای کریپتو
هر گونه کپی‌ برداری جزئی یا کلی از مطالب این سایت، بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است.
هر گونه باز نشر اطلاعات بانک های تحت اختیار این مرکز تنها با ایجاد پیوند به تارگاه SID و ذکر منبع مجاز است.
استفاده از لوگو و نام مرکز به عنوان حامی و همکار علمی، بدون اخذ مجوز کتبی از "موسسه آموزشی آقای کریپتو" پیگرد قانونی دارد.
تمامی حقوق این پایگاه برای مرکز اطلاعات علمی موسسه آموزشی آقای کریپتو محفوظ است.