advertise

زمان مطالعه

۵ دقیقه

دسته بندی

بازارهای مالی

سطح آموزش

مقدماتی

تاریخ انتشار

۱۴ شهریور ۱۴۰۲

معاملات نوسانی

معاملات نوسانی، نحوه استفاده از آن در بازارهای پرطرفدار و محدود، استفاده از آن در خرید و فروش، ۲ مثال استراتژی معاملاتی نوسانی و تیپ های شخصیتی که برای آنها مناسب است.

معاملات نوسانی

یک استراتژی معاملاتی است که تلاش می کند از تغییرات قیمت یا "نوسانات" در یک بازار سود ببرد. یک معامله گر نوسانی معمولاً فرصتی را بین یک روز (معامله کنندگان روزانه) تا یک تا دو هفته باز نگه می دارد.
با این حال، هیچ قانون ثابتی وجود ندارد و برخی از کارآفرینان ممکن است در تلاش برای گرفتن روند کوتاه مدت، موقعیت خود را برای چندین هفته باز نگه دارند.
معامله گران سوئینگ تغییرات لحظه به لحظه قیمت های بازار را دنبال نمی کنند. آنها بیشتر به تصویر بزرگتر علاقه دارند. معامله گران نوسان یا معامله گران روزانه معمولاً به نمودار ۴ ساعته، نمودار روزانه یا نمودار هفتگی نگاه می کنند تا فرصت های معاملاتی را با استفاده از یک یا انواع مختلف شاخص های فنی و عوامل خطر از یک روز معاملاتی مشخص کنند.
معاملات نوسانی فقط برای ریسک پذیرانی که از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند نیست. سرمایه گذارانی که تصمیمات خود را بر اساس عوامل بنیادی مانند سود، تغییرات قیمت در بازار سهام، پتانسیل سود و داده های اقتصادی قرار می دهند نیز می توانند معامله گران نوسانی باشند. این به این دلیل است که ممکن است چندین روز یا حتی هفته‌ها طول بکشد تا تغییرات پیش‌بینی‌شده در فاندامنتال رخ دهد و بر قیمت‌های بازار تأثیر بگذارد.

بازار گاو یا خرس

معامله گران می توانند از هر دو بازار گاوی و نزولی استفاده کنند، معمولاً مطابق با روند اصلی بازار، خواه صعودی یا نزولی باشد.
بنابراین، در نمودار روند صعودی، معامله‌گر معمولاً خرید می‌کند. در یک بازار روند نزولی، معامله گران نوسانی معمولاً هدفشان فروش است. گفته می شود، استراتژی های معاملاتی ضد روند نیز وجود دارد.
برای یک معامله گر موقعیت، که به دنبال روندها و سودهای بلند مدت است، به دلیل درصد ریسک بالا، این زمان دشواری برای معامله است. با این حال، معامله گران نوسانی، بخشی را به اندازه کافی برای اهمیت دادن به این موضوع نگه نخواهند داشت.
معامله گران نوسان در واقع به دنبال نوسان هستند. هر چه بازار نوسان بیشتری داشته باشد، فرصت های نوسان معاملاتی کوتاه مدت برای استفاده از موقعیت های یک شبه بیشتر می شود. علاوه بر این، معامله گران نوسانی هدفشان این است که فعال ترین سهام را به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری خود انتخاب کنند.

متن۳

کدام بازارها برای معاملات نوسانی مناسب هستند؟

با توجه به اینکه یک معامله گر به دنبال نوسانات است، برخی بازارها بیشتر از سایرین برای این سبک معاملاتی مناسب هستند. فارکس، شاخص‌ها، کالاها و سهام بزرگ تمایل دارند حرکت‌های کوتاه‌مدتی را نشان دهند که برای این سبک معاملات مناسب‌تر است. بیشتر از سهام با سقف کوچک.
نحوه نوسان دادن تجارت چیزهایی که باید به عنوان یک معامله گر نوسان در نظر بگیرید
معامله گران نوسانی با استفاده از استراتژی های میانگین متحرک به دنبال سود از حرکت قیمت کوتاه مدت تا میان مدت هستند. این یک سبک معاملاتی است، نه یک استراتژی در اکثر معاملات نوسانی که به دنبال سود متوسط هستند. هنگامی که معاملات نوسانی را با معاملات سوئینگ مقایسه می کنید

متن۴

معاملات روزانه

معاملات نوسانی بر اساس سهام نوسان کار می کند در حالی که معاملات روزانه از تحلیل تکنیکال برای انجام معاملات بسیاری استفاده می کند.
اندیکاتورهای مختلفی وجود دارند که می توانند در معاملات نوسانی و معاملات روزانه استفاده شوند، به ویژه روش های پیروی از روند. بیایید به دو مورد از محبوب ترین استراتژی های معاملاتی نوسانی نگاه کنیم:

متن۵

۱. حمایت و مقاومت

سطوح حمایت و مقاومت زمانی شکل می‌گیرند که قیمت بازار متوقف شود و سپس معکوس شود و در جهت مخالف حرکت کند.
سطوح پشتیبانی کمتر از قیمت فعلی بازار است. آنها سطوحی هستند که علاقه خرید به اندازه کافی قوی است تا بر فروشندگان غلبه کند. قیمت اغلب به این سطوح کاهش می یابد و سپس در نتیجه افزایش علاقه خرید، دوباره به سمت بالا باز می گردد.
ثبات بالاتر از قیمت فعلی بازار است. این سطحی است که در آن سود فروش بر خریداران غلبه می کند. در نتیجه، قیمت معکوس می شود و جهت پایین تر تغییر می کند.

پشتیبانی و ثبات می تواند محدوده های معاملاتی را ایجاد کند. اقدام قیمت اغلب به این سطوح حمایتی و ثابت احترام می گذارد که شامل حرکت قیمت است. البته تا زمانی که قیمت از آنها عبور کند.
یک معامله گر نوسانی پس از جهش قیمت از خط حمایت، به دنبال ورود به یک معامله طولانی است. یک معامله فروش یا یک موقعیت فروش پس از معکوس شدن قیمت از خط مقاومت وارد می شود.
معامله را می توان در حمایت یا مقاومت قرار داد یا سرمایه گذار می تواند قبل از باز کردن معامله منتظر باشد تا یک شمع تایید در جهت مورد انتظار حرکت کند پس از اینکه ارزش به حمایت یا ثبات رسید.
سطح پشتیبانی و ثابت می تواند به استراتژی خروج کمک کند. در یک معامله طولانی، یک استاپ می تواند درست زیر سطح حمایت قرار گیرد. یک دستور برداشت سود می تواند نزدیک به مقاومت قرار گیرد.
برعکس، در یک موقعیت کوتاه، حد ضرر می تواند درست بالای خط مقاومت قرار گیرد، در حالی که یک دستور برداشت سود می تواند نزدیک به سطح حمایت قرار گیرد.

متن۶

۲. معامله کانال

معاملات نوسانی با استفاده از یک کانال زمانی کار می کند که یک کانال قوی را در نمودار شناسایی کرده باشید. این می تواند یک کانال صعودی (صعودی) یا یک کانال نزولی (نزولی) باشد.
با این استراتژی توصیه می شود که در همان جهت روند معامله کنید. بنابراین، با یک کانال در حال افزایش، هدف این است که طولانی شود. نقطه ورود شما زمانی است که قیمت از خط پایین کانال جهش می کند. با یک کانال نزولی شما به دنبال فروش برای باز کردن یا کوتاه شدن هستید.
نقطه ورود شما پس از معکوس شدن قیمت از خط کانال برتر خواهد بود. از کانال می توان برای کمک به استراتژی خروج به روشی مشابه سطوح پشتیبانی و ثابت استفاده کرد. در اینجا می‌توانید از کانال به‌عنوان راهنمای استاپ ضرر و یا قرار دادن سود استفاده کنید.
اینها فقط دو نمونه از استراتژی‌های متفاوتی هستند که می‌توانید برای تغییر تجارت از آنها استفاده کنید. روش های بسیار دیگری وجود دارد که معامله گران برای تجارت نوسانی اتخاذ می کنند. روش‌های دیگر می‌تواند شامل استفاده از میانگین‌های متحرک، اصلاح فیبوناچی یا متقاطع MACD باشد.

متن۷

چه کسی برای معاملات نوسانی مناسب است؟

نسبت به سایر سبک های معاملاتی کوتاه مدت مانند اسکالپینگ و معاملات روزانه زمان کمتری دارد. روزهایی وجود خواهد داشت که معامله‌گر نوسانی یا معامله‌گر روزی معاملات کمی داشته باشد یا هیچ معامله‌ای نداشته باشد. موقعیت ها را می توان به صورت دوره ای یا با استفاده از هشدارها در صورت رسیدن به سطوح بحرانی که ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد، بررسی شود.
معامله گران نوسان نیازی به نظارت مداوم بر موقعیت ها ندارند. این سرعت معاملات کندتر است. برای اینکه یک معامله گر نوسانی باشید، ضروری است که بتوانید در حالی که موقعیت شما باز است، از رایانه خود دور شوید. این "تنظیم و فراموش کردن" نامیده می شود و نیاز به نظم و انضباط دارد.

متن۸

سخن پایانی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه می‌خواهید در معاملات حضور داشته باشند و از آن خارج شوند و اگر معامله‌ای در حال انجام باشد نمی‌خوابید، شاید معاملات نوسانی برای شما مناسب نباشد. کسانی که به دنبال روشی با زمان کمتر و استرس کمتر برای خرید و فروش هستند، به احتمال زیاد به معاملات نوسانی در معاملات روزانه یا اسکلپینگ کشیده می شوند.

گردآوری و تنظیم : دپارتمان تولید محتوای موسسه آموزشی آقای کریپتو
هر گونه کپی‌ برداری جزئی یا کلی از مطالب این سایت، بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است.
هر گونه باز نشر اطلاعات بانک های تحت اختیار این مرکز تنها با ایجاد پیوند به تارگاه SID و ذکر منبع مجاز است.
استفاده از لوگو و نام مرکز به عنوان حامی و همکار علمی، بدون اخذ مجوز کتبی از "موسسه آموزشی آقای کریپتو" پیگرد قانونی دارد.
تمامی حقوق این پایگاه برای مرکز اطلاعات علمی موسسه آموزشی آقای کریپتو محفوظ است.