advertise

زمان مطالعه

۵ دقیقه

دسته بندی

ارز های دیجیتال

سطح آموزش

مقدماتی

تاریخ انتشار

۲۷ اسفند ۱۴۰۱

صرافی Bybit

هر آنچه که باید قبل از معامله ارز دیجیتال بدانید
 بازار ارزهای دیجیتال از یک بازار بسیار جدید و غیر نقدینگی به یک طبقه دارایی با ارزش بیش از ۲ تریلیون دلار تبدیل شده است. بازارها در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته برای معامله باز هستند و مشارکت در آن نسبتاً ساده است. اما ابتدا باید یک صرافی پیدا کنید.
صرافی‌های ارزهای دیجیتال بازارهایی هستند که به شما امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با قیمت‌های بازار می‌دهند. مبادلات سفارشات را به منظور ارائه راه های خرید و فروش در هر زمان انجام می دهد. استفاده از مبادلات بسته به دفعات معامله و نوع دارایی معامله شده مستلزم هزینه است. ما شما را با همه چیزهایی که در مورد کارمزدهای تجارت بای بیت باید بدانید آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با ایده روشنی از هزینه های خود معامله کنید.

کارمزد معاملات چیست؟

کارمزد معاملاتی هزینه های تراکنشی است که هنگام ثبت سفارش در صرافی بازار از شما دریافت می شود. هر نوع معامله ممکن است ساختار هزینه خاص خود را داشته باشد که ممکن است در مدت کوتاهی تغییر کند. به طور کلی، کارمزد معاملات ارز دیجیتال شامل چندین نوع هزینه است.
صرافی ها عمدتاً از حجم های معامله شده کمیسیون تولید می کنند. با این حال، کارمزدها نه تنها برای معاملات اعمال می‌شود، بلکه برای سپرده‌ها و برداشت‌ها، کارمزدهای تامین مالی، هزینه‌های حاشیه و اهرم و حتی از طریق هزینه‌های اسپرد پیشنهاد و تقاضا اعمال می‌شود. کارمزدهای مبادله معمولاً از ۰.۱٪ تا ۱٪ یا بیشتر در هر معامله متفاوت است. اما آنها از یک مبادله به صرافی دیگر متفاوت بودند. در نهایت، همه چیز به نوع قراردادهای تجاری و سیاست های مبادله ای خلاصه می شود.

متن۳

سازندگان و گیرندگان چیست؟

بازارها با سفارش‌های خرید و فروش در کتاب‌های سفارش مطابقت دارند. سیستم سازنده و گیرنده روشی برای طبقه بندی آن سفارش ها برای تعیین کارمزد معاملات است. سازنده و گیرنده با توجه به اضافه کردن یا حذف آن به دفترچه سفارش، هزینه های متفاوتی دریافت می کنند.
اصطلاح «سازنده» به بازارساز اطلاق می شود که نقدینگی را در اختیار بازار قرار می دهد. برای مثال، یک سازنده عمق بازار یک دفتر سفارش را افزایش می‌دهد، اغلب با قرار دادن سفارش‌های محدود که فوراً مطابقت ندارند. این دستورات به سایر معامله گران این فرصت را می دهد تا علیه آنها معامله کنند. بازارسازان نسبت به گیرندگان کارمزد کمتری می پردازند و در برخی موارد ممکن است تخفیف دریافت کنند. به عنوان مثال، Bybit برنامه تشویقی بازارساز را برای معامله گران ارائه می دهد تا تا ۰.۰۱۵٪ تخفیف کارمزد سازنده را دریافت کنند.

در مقابل، «گیرندگان» نقدینگی را از بازار حذف می کنند. آنها سفارشات بازار را می دهند تا بلافاصله نقدینگی را از دفتر سفارش خارج کنند. وقتی سفارشی را ثبت می‌کنید که بلافاصله تکمیل می‌شود، شما یک گیرنده هستید - بنابراین هزینه‌ای را پرداخت می‌کنید.
در هر صرافی رمزنگاری، معامله گران به عنوان سازنده یا گیرنده عمل می کنند. سازندگان نقدینگی را فراهم می کنند و عمق بازار دفتر سفارش را افزایش می دهند در حالی که گیرندگان به دنبال نقدینگی هستند و از دفترچه سفارش خارج می شوند.

متن۴

عوامل

وقتی نوبت به تعیین اینکه آیا یک سفارش به عنوان "سازنده" یا "گیرنده" در نظر گرفته می شود یا نه، کلید اصلی در فوری بودن سفارشات تکمیل شده نهفته است. سفارشات بازار همیشه به عنوان سفارش گیرنده اجرا می شوند، اما سفارشات محدود ممکن است به عنوان دستورهای سازنده یا گیرنده اجرا شوند. این بدان معنا نیست که سفارشات محدود ذاتاً خاص هستند. آنها به سادگی تنها نوع سفارشی هستند که باعث خرید یا فروش فوری نمی شوند. سفارش بازار فوری است.

عکس

متن۵

نکته: در Bybit، می‌توانید ویژگی post-only را فعال کنید تا مطمئن شوید که سفارش‌های محدود فقط به‌عنوان سفارش‌های سازنده اجرا می‌شوند.

متن۶

کارمزد تجارت bybit چگونه کار می کند؟

Bybit ساختار کارمزد مقرون به صرفه ای دارد که برای معامله گران دوستانه است. برنامه VIP تازه راه‌اندازی شده، نرخ‌های کارمزد معاملاتی موجود را برای بازارهای نقدی و مشتقات، که معامله‌گران فقط از مزایای برنامه وفاداری VIP یا Bybit برخوردار هستند، اصلاح می‌کند.
تفکیک به شرح زیر است:

عکس

هرچه ردیف شما بالاتر باشد، نرخ های کارمزد معاملاتی که مستحق آن هستید کمتر می شود - کارمزد گیرنده ما برای مشتقات ۰.۰۳٪ و برای معاملات لحظه ای ۰.۰۲٪ کاهش می یابد.
توجه: اصلاح کارمزد معاملات نقدی، دائمی و آتی از ۱۱ مارس ۲۰۲۲ ساعت ۶:۳۰ صبح UTC آغاز خواهد شد. با این حال، به‌روزرسانی کارمزدها از ساعت ۶ صبح UTC در ۱۸ مارس ۲۰۲۲ برای همه نمادها برای ابزارهای مشتقه مؤثر خواهد بود. هر گونه تخفیف کارمزد موجود پس از این زمان نامعتبر خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است تا ۶۰ دقیقه طول بکشد تا نرخ‌های جدید در تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۲۲ در حساب شما منعکس شود.
از ساعت ۷ صبح UTC در ۱۹ مارس ۲۰۲۲ به بعد، سطح VIP در ساعت ۷ صبح UTC روز بعد به‌روزرسانی می‌شود و نرخ کارمزد ظرف پنج دقیقه پس از به‌روزرسانی سطح VIP در حساب شما منعکس می‌شود. کارمزد جدید معاملات نقطه ای از ساعت ۷ صبح UTC در ۱۸ مارس ۲۰۲۲ اعمال خواهد شد.

متن۸

هزینه های گیرنده ساز Bybit

Bybit بین هزینه های سازنده و گیرنده با سرعت پر شدن سفارش تفاوت قائل می شود. سفارشات بازار که با بهترین قیمت در بازار خرید یا فروش می کنند، بلافاصله اجرا می شوند و سفارش گیرنده هستند.
برعکس، Limit Orders با قیمتی از پیش تعیین شده قرار می‌گیرند و زمانی اجرا می‌شوند که قیمت بازار برابر یا بهتر از حد باشد. سفارشات محدود را می توان به عنوان سفارشات سازنده یا گیرنده طبقه بندی کرد، بسته به زمان تکمیل آنها.
هزینه تحویل گیرنده: ارزش سفارش × نرخ کارمزد گیرنده
هزینه سازنده: ارزش سفارش × نرخ کارمزد سازنده

عکس

متن۹

ارزش سفارش به مقدار و قیمت قرارداد بستگی دارد. محاسبه آن همچنین بستگی به این دارد که آیا شما نقطه معامله هستید، یک قرارداد خطی، یک قرارداد دائمی یا یک قرارداد معکوس، که در زیر توضیح خواهیم داد.
محاسبه کارمزد معاملات نقطه ای بای بیت
فرمول:
کارمزد معامله = مقدار سفارش پر شده x نرخ کارمزد معامله
اگر قیمت فعلی بیت کوین ۴۰۰۰۰ دلار باشد. معامله گران می توانند ۰.۵ BTC را با ۲۰۰۰۰ USDT بخرند یا بفروشند.
معامله گر A ۰.۵ BTC را با استفاده از یک سفارش بازار با USDT خریداری می کند.
معامله گر B با استفاده از یک سفارش محدود با BTC، ۲۰۰۰۰ USDT می خرد.
کارمزد گیرنده برای معامله گر A = ۰.۵ x ۰.۱۰٪ = ۰.۰۰۰۵ BTC
حق الزحمه سازنده برای معامله گر B = ۲۰۰۰۰ x ۰.۱۰٪ = ۲۰ USDT
پس از تکمیل سفارش:
معامله گر A ۰.۵ بیت کوین را با یک سفارش بازار خریداری می کند، بنابراین معامله گر A هزینه ۰.۰۰۰۵ بیت کوین را برای خریدار می پردازد. بنابراین، معامله گر A ۰.۴۹۹۵ بیت کوین دریافت می کند.
معامله گر B ۲۰۰۰۰ USDT را با یک سفارش محدود خریداری می کند و ۰.۱٪ از هزینه سازنده متحمل می شود. بنابراین، معامله گر B ۱۹۹۸۰ USDT دریافت خواهد کرد.

متن۱۰

یادداشت بردار:

– واحد کارمزد معاملاتی بر اساس ارز دیجیتال خریداری شده است.
– برای قسمت های پر نشده سفارش ها و سفارش های لغو شده کارمزد معامله وجود ندارد.
محاسبه کارمزدهای معاملاتی مشتقات bybit
فرمول:
کارمزد معامله = ارزش سفارش × نرخ کارمزد معامله
ارزش سفارش = مقدار / قیمت اجرا شده
به عنوان مثال، معامله گر A ۱۰۰۰۰ قرارداد BTCUSD را با استفاده از یک سفارش بازار خریداری می کند. معامله گر B ۱۰۰۰۰ قرارداد BTCUSD را با استفاده از یک سفارش محدود می فروشد. اگر قیمت اجرا ۴۰۰۰۰ دلار باشد:
کارمزد گیرنده برای معامله گر A = ۱۰۰۰۰/۴۰۰۰۰ × ۰.۰۶% = ۰.۰۰۰۱۵ BTC
کارمزد سازنده برای معامله گر B = ۱۰۰۰۰/۴۰۰۰۰ × ۰.۰۱% = ۰.۰۰۰۰۲۵ BTC
پس از اجرا، معامله‌گر A مبلغ ۰.۰۰۰۱۵ بیت کوین را به عنوان کارمزد گیرنده پرداخت می‌کند. معامله گر B هزینه سازنده ۰.۰۰۰۰۲۵ بیت کوین را پرداخت می کند.
علاوه بر تغییرات، بای‌بیت یک برنامه تشویقی بازارساز را برای دریافت ۰.۰۱۵-٪ از تخفیف هزینه سازنده ارائه می‌کند. نرخ کارمزد گیرنده همچنان توسط سطح VIP مربوطه برای سازندگان بازار تعیین می شود. 

متن۱۱

هزینه های سپرده و برداشت بای بیت

از سپتامبر ۲۰۲۱، هنگام معامله ارزهای دیجیتال در Bybit هیچ کارمزدی برای سپرده گذاری وجود ندارد. با این حال، بسته به ارزهای رمزپایه ای که برداشت می کنید، هزینه برداشت وجود دارد. لطفاً به هزینه های مختلف برداشتی که برای همه برداشت های هر مبلغی از Bybit تحمیل می شود توجه داشته باشید. معامله گران می توانند بسته به زنجیره انتخابی برای برداشت وجه، به حداقل برداشت و کارمزد ذکر شده در پنجره "پاپ آپ" برداشت مراجعه کنند.
توجه داشته باشید:
معامله گران باید توجه داشته باشند که هزینه های برداشت در Bybit در مقدار نشان داده شده در صفحه لحاظ نمی شود. کاربران باید برای تعیین مبلغ برداشت نهایی، هزینه های مشخص شده را در نظر بگیرند. با این حال، معامله‌گران می‌توانند روی دکمه All کلیک کنند تا تمام وجوه برداشت شود و سیستم به طور خودکار مبلغ نهایی را از جمله هزینه‌های انجام شده تنظیم می‌کند.

متن۱۲

هزینه های اهرمی

اهرم، عمل تامین مالی دارایی ها با استفاده از سرمایه استقراضی است. این یک استراتژی سرمایه گذاری است که برای افزایش بازده سرمایه استفاده می شود. به طور موثر، سرمایه گذاران همچنین از اهرم برای چند برابر کردن قدرت خرید خود در بازار با هدف افزایش بازده استفاده می کنند.

متن۱۳

هزینه های سرمایه گذاری bybit

کارمزدهای تامین مالی تضمین می کند که آخرین قیمت معامله شده به قیمت نقدی جهانی ثابت می شود، مشابه با متحمل شدن سود در معاملات حاشیه سود. Bybit قوانین خاصی را برای هزینه های تامین مالی ارائه می دهد که به شرح زیر است:
اگر نرخ تامین مالی مثبت باشد، دارندگان موقعیت خرید به دارندگان موقعیت کوتاه پول می پردازند. اگر نرخ تامین مالی منفی باشد، دارندگان موقعیت های کوتاه به دارندگان موقعیت های بلند مدت پرداخت می کنند.
معامله‌گران تنها در صورتی می‌توانند هر ۸ ساعت یکبار کارمزدهای مالی را بپردازند یا دریافت کنند که در ساعت ۱۶:۰۰ UTC، ۰۰:۰۰ UTC و ۰۸:۰۰ UTC موقعیت داشته باشند.
توجه: همه جفت های معاملاتی فاصله کارمزد تامین مالی استاندارد ۸ ساعته را دریافت نمی کنند. جفت‌های معاملاتی مانند XEMUSDT، STXUSDT، EGLDUSDT، ENJUSDT، FLOWUSDT، و SLPUSDT هر یک ساعت یک بازه زمانی تامین مالی خواهند داشت.
در اسکرین شات بالا، دارندگان موقعیت خرید باید نرخ بودجه مشخص شده را به دارندگان موقعیت کوتاه در مدت زمان حدود ۸ ساعت بپردازند.

هزینه های تامین مالی با Bybit به شرح زیر محاسبه می شود:
کارمزد بودجه = ارزش موقعیت × نرخ سرمایه
ارزش موقعیت = مقدار قرارداد / مارک قیمت
به عنوان مثال، یک معامله گر دارای موقعیت خرید ۱۰۰۰۰ قرارداد BTCUSD است و قیمت مارک روی ۸۰۰۰ دلار با نرخ سرمایه فعلی ۰.۰۴۰۸٪ (۰.۰۰۰۴۰۸) تعیین می شود. 
ارزش موقعیت = ۱۰۰۰۰/۸۰۰۰ = ۱.۲۵ BTC
کارمزد سرمایه = ۱.۲۵ BTC × ۰.۰۰۰۴۰۸ = ۰.۰۰۰۵۱ BTC
از آنجایی که نرخ تامین مالی مثبت است، دارندگان موقعیت خرید باید در هنگام استفاده از Bybit به دارندگان موقعیت کوتاه بپردازند.
چه طور باید شروع کرد :
Bybit طیف متنوع و گسترده‌ای از پایگاه‌های دانش از جمله ویدیوهای آموزشی، وبلاگ‌ها و راهنماهای نحوه کار را برای کمک به کاربران برای شروع کار در این پلتفرم ارائه می‌دهد. در اینجا یک مرور کلی از نحوه شروع تجارت در Bybit آورده شده است.

متن۱۴

Bybit KYC Verification

Bybit برای ارائه امنیت بیشتر و دسترسی ایمن به ویژگی‌های اضافی، فرآیند تأیید مشتری خود را بشناسید (KYC) ارائه می‌کند.
این فرآیند در چندین مرحله انجام می شود که از مکانیسم های تأیید مختلف تشکیل شده است. اسناد رسمی مورد نیاز شامل کارت‌های شناسایی، صورت‌حساب بانکی، مدارک اقامت و صورت‌حساب‌های آب و برق برای باز کردن محدودیت‌های برداشت مختلف است. در نهایت، هرچه اطلاعات بیشتری برای فرآیند تأیید ارائه کنید، سقف برداشت بالاتری خواهید داشت. 

متن۱۵

گردآوری و تنظیم : دپارتمان تولید محتوای موسسه آموزشی آقای کریپتو
هر گونه کپی‌ برداری جزئی یا کلی از مطالب این سایت، بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است.
هر گونه باز نشر اطلاعات بانک های تحت اختیار این مرکز تنها با ایجاد پیوند به تارگاه SID و ذکر منبع مجاز است.
استفاده از لوگو و نام مرکز به عنوان حامی و همکار علمی، بدون اخذ مجوز کتبی از "موسسه آموزشی آقای کریپتو" پیگرد قانونی دارد.
تمامی حقوق این پایگاه برای مرکز اطلاعات علمی موسسه آموزشی آقای کریپتو محفوظ است.

کپی لینک
انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید